Nasze przedszkole znajduje się na części wrocławskiej zielonej Wielkiej Wyspy. Położone w pobliżu malowniczej Wyspy Opatowickiej oraz Parku Nadodrzańskiego z dala od  wielkomiejskiego zgiełku.
Siedzibą Przedszkola od 1 września 2020 roku jest nowy budynek przy ulicy Jackowskiego 55, obok Szkoły Podstawowej nr 91, z którą tworzy Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 24. Przedszkole mieści się w piętrowym, klimatyzowanym budynku, do którego przylega plac zabaw. Przedszkolaki mogą korzystać także z boisk szkoły podstawowej. Przedszkole liczy 8 oddziałów, z których każdy ma swój – wybrany przez grupę kolor. Sale zabaw są przestronne, estetyczne  i dobrze wyposażone w niezbędny sprzęt oraz nowoczesne środki dydaktyczne. Nasze pomoce dydaktyczne oraz zabawki zapewniają dzieciom wszechstronny rozwój, oddziałując na wyobraźnię i kreatywność.
Jesteśmy placówką otwartą na potrzeby, możliwości maluszka oraz wszechstronny jego rozwój. Celem naszych działań jest tworzenie bezpiecznych warunków wspierających optymalny rozwój dziecka, tak by nasze dzieci czuły się akceptowane, szczęśliwe i bezpieczne. Pozytywnie motywujemy dzieci do działania, wzmacniamy poczucie własnej wartości, samodzielność  w myśleniu i działaniu. Kluczem naszych działań jest holistyczne podejście do zdrowia. Przekazujemy dzieciom wzorce właściwych zachowań zdrowotnych, uczymy higieny, czynnie rozwijamy nawyki prawidłowego odżywiania, propagujemy różnorodne formy aktywnego spędzania wolnego czasu. Prowadzimy wiele akcji, kampanii prozdrowotnych i ekologicznych skierowanych do całej społeczności przedszkolnej m. in. „Wiem jak dbać o zdrowie”, „Moje dziecko idzie do szkoły”, „Akcja Sprzątania Świata”, „Zdrowy Ząbek”, „Mamo Tato Wolę Wodę”, „Cała Polska Czyta Dzieciom”, „Październik – Miesiącem Dobroci Dla Zwierząt”. Prowadzimy segregację odpadów, systematycznie zbieramy zużyte baterie, plastikowe nakrętki.
Kadra naszego przedszkola posiada wysokie kwalifikacje zawodowe oraz umiejętność działania zespołowego, dostosowując zajęcia do zindywidualizowanych potrzeb i oczekiwań dzieci.
Uważamy, że zdrowe żywienie jest podstawą właściwego rozwoju fizycznego, intelektualnego i emocjonalnego dziecka. Nasze przedszkole posiada własną kuchnię z tytułem Stołówki z Certyfikatem Zdrowego i Racjonalnego Żywienia, w której codziennie przygotowywane są smaczne, właściwie zbilansowane domowe posiłki. Jesteśmy otwarci na pozyskiwanie wiedzy, dzięki której możemy uatrakcyjnić żywienie naszych przedszkolaków, wprowadzając nowe rozwiązania, ciekawe, zdrowe i smaczne potrawy do jadłospisu.  Dzieci otrzymują 3 posiłki dziennie przygotowane w naszej kuchni: śniadanie, obiad – I danie (zupa + deser) oraz II danie, ze zdrowymi przekąskami w ciągu dnia – warzywa i owoce, woda do picia w każdej chwili).